Grimslövs folkhögskola konst/design Vårutställning
Date: 21 May - 1 June

Grimslövs folkhögskola konst/design Vårutställning

Se & Göra Evenemang Kultur och konst

Traditionsenligt ställer elever från Grimslövs folkhögskola ut på Alvesta Utställningshall. Elever från utbildningen konst/design visar prov på sin skicklighet i en utställning fullpackad med föremål i olika stilar och material.

Prisinformation

Fri entré

Kontakt

Date & time (<% occasionResult.length %>)

Date Time Arena/Location
Tuesday 21 May 10:00 - 16:00 Alvesta Utställningshall
Wednesday 22 May 10:00 - 16:00 Alvesta Utställningshall
Thursday 23 May 10:00 - 16:00 Alvesta Utställningshall
Friday 24 May 10:00 - 16:00 Alvesta Utställningshall
Saturday 25 May 11:00 - 15:00 Alvesta Utställningshall
Monday 27 May 10:00 - 16:00 Alvesta Utställningshall
Tuesday 28 May 10:00 - 16:00 Alvesta Utställningshall
Wednesday 29 May 10:00 - 16:00 Alvesta Utställningshall
Thursday 30 May 10:00 - 16:00 Alvesta Utställningshall
Friday 31 May 10:00 - 16:00 Alvesta Utställningshall
Saturday 1 June 11:00 - 15:00 Alvesta Utställningshall